PuMPuRS raidījums “Klase” uzsāk jauno mācību gadu!


Sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijas televīzijas 1. kanālā atgriežas arī projekta PuMPuRS raidījums “Klase” ar jaunās sezonas raidījumiem. Arī šajā sezonā ieskatīsimies skolas dzīvē un mēģināsim ieraudzīt tajā katru bērnu atsevišķi ar viņa unikālo stāstu.

Cik bieži aizdomājamies, kā bērns jūtas skolā, ģimenē un sabiedrībā kopumā? Vai slikta atzīme matemātikā nozīmē tikai slinkumu, neapķērību, vai tomēr tai var būt dziļāks iemesls? Cik bieži dzirdam bērnu sakām, ka viņš nevēlas iet uz skolu? Vai aizdomājamies, kāpēc tā notiek?

Jaunās sezonas pirmajā raidījumā runāsim par Latviešu un cittautiešu attiecībām, mūsdienu skolas vidē.

Pirmajā raidījumā savu pieredzi atklās:

  • Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Ņikita
  • Rīgas Stila un modes tehnikums audzēkņi - Šarlote, Eva, Alise, Kristaps un Elīna
  • Par savu skolas laiku pastāstīs maestro Raimonds Pauls
  • Evija Kļava - pētniece, Baltijas sociālo zinātņu institūts

Raidījums “Klase”, svētdienās, Latvijas televīzijas 1. kanālā, plkst. 13:30.

Raidījumu atkārtojumā skaties trešdienās, Latvijas televīzijas 1. kanālā, plkst. 22:30

Katrā no raidījumiem redzēsim kāda jaunieša stāstu, kurš atklāti runās par savām sajūtām skolā, problēmām, kas saistītas ar mācībām un savu vietu klasē, skolā un ģimenē.

Katrs raidījums mums ļaus atklāti ielūkoties kādas sabiedrībā zināmas personības profesionālajā dzīvē, atgriezties kopā ar viņu skolas laikā, atklājot vēl nezināmus faktus par bērnības un skolas laikā pieredzēto, kā arī piedzīvotajām pusaudžu laika krīzēm un problēmām.

Atklāti un bez aizspriedumiem aktualizēsim un analizēsim kādu noteiktu aspektu, kas ietekmē jauniešu dzīvi un dažkārt traucē iegūt izglītību - mācību grūtības, aizņemtība, atkarības, vardarbība, atbalsta personu trūkums, ģimenes attieksme u.c. Savās domās par šīm problēmām starpbrīdī dalīsies arī skolēni, kopīgi diskutējot un atklājot savu viedokli.

Raidījuma “Klase” pirmās sezonas raidījumus meklē projekta PuMPuRS Youtube kanālā. https://www.youtube.com/channel/UCJSOeqq_vQQoTG4uLs6QjCw/videos